Dziś: wtorek,
26 września 2017 roku.
Przegląd do nr 552 – wrzesień 2017 r.
Aktualności
Відповідь Білої Церкви на виклики ХХІ століття


Od lewej: Tomasz Dederko,
Artur Gawroński i Zdzisław Wolski na spotkaniu z merem Bałej Cerkwi

Минув вже рік, як міська рада  затвердила Стратегію розвитку Білої Церкви до 2025 року. У Стратегії було сформульовано чотири ключові пріоритети:  розвиток громадянського суспільства, підприємництво, розумна влада та якість життя.

Завдяки цьому документу у місті відбулося багато перетворень на краще.

Нещодавно відбувся Перший форум стратегічного розвитку «Біла Церква 2025»,

 близько 200 громадських діячів, підприємців, експертів, активних мешканців, депутатів та представників місцевої влади зібрались поговорити про важливі питання сьогодення міста. Захід був організований  Агенцією стратегічного розвитку міста разом із фондом Василя Хмельницького K. Fund. Програма форуму була дуже насиченою – обговорювалися перші результати Стратегії, плани на поточний рік, доповіді експертів, дискусії, тощо.

На мій погляд найцікавіша була доповідь голови експортного комітету Української асоціації меблевиків Володимира Патіса, який розповідав  про необхідність постійного розвитку підприємств, але його висновки і тези так само відносилися і до розвитку інших організацій включно з громадськими. Наприклад networking стосується не тільки бізнесу, а і соціальних зв’язків, тому що суть  нетвокінгу це вибудовування довірчих, довгострокових відносин з людьми і взаємодопомога. А праця в громадських організаціях будується саме на таких стосунках.

В рамах Стратегії розвитку Білої  Церкви 30 травня у місто завітала делегація з Польщи – Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy - Zdzisław Wolski i wiceprzewodniczący Rady Miasta Częstochowy - Artur Gawroński. 


Wyst
ęp zespołu „Biała Cerkiew

У мерії Білої Церкви відбулась зустріч делегації з головою міста Геннадієм Диким, командою змін міста і місцевими польськими товариствами. На зустріч прибув завідувач консульським відділом Посольства РП в Україні Томаш Дедерко.

Під час зустрічі обговорювалися відносини України і Польщі, міграційні процеси в наших країнах та інші важливі питання. Пан Томаш  Дедерко розповів про діяльність польських національних товариств на Україні, як будується  з ними співпраця в інших містах. Голова Товариства польської культури ім.З.Красинського Олена Хоменко повідомила про вклад магнатів Браницьких у розбудову Білої Церкви і запропонувала започаткувати серію постійних передач на місцевому телебаченні про багату історію нашого міста.

 Після зустрічі відбувся Круглий стіл за участю представників відділів і управлінь міськвиконкому на тему «Місцеве самоврядування в Польщі та Україні: спільне та відмінне».

На другий день перебування у місті  для гостей з Польщі польські товариства Білої Церкви підготували і показали концерт. Концерт відбувся у костелі св. І. Хрестителя. Під куполом звучали вірші Тувіма і Марії Конопницької у виконанні учнів польської суботньої школи Товариства польської культури ім.З.Красинського,

 «A miłosierdzie Twoje jak ogromne słońce» у виконанні  ансамблю «Biała Cerkiew», «Barka» у виконанні ансамблю Громади поляків Білоцерківщини.

У фіналі концерту обидва товариства разом заспівали «Wszyscy Polacy to jedna rodzina».

Після концерту члени делегації обмінювалися враженнями  і  подарували Олені  Хоменко та Петру Полянському альбоми про місто Ченстохова.

Олена Хоменко

Передплатити „Dziennik Kijowski” можна протягом року в усіх відділеннях зв’язку України