Dziś: wtorek,
18 grudnia 2018 roku.
Przegląd do nr 581 – grudzień 2018 r.
Polacy Ukrainy
Конференція
Запорізькі поляки досліджують історію та культуру свого народу

20 жовтня в центрі національних культур Запорізької обласної універсально- наукової бібліотеки (ЗОУНБ) за ініціативи голови Спілки поляків Запоріжжя "Полонія" Лідії Єгорової пройшла науково-практична конференція, присвячена 100-річчю Незалежності Польщі. Велику увагу учасники конференції приділили подіям Катиньської та Волинської трагедій (Катиньський розстріл польських громадян органами НКВС СРСР навесні 1940 року, етнічні чистки на Волині під час Другої світової війни).

В конференції прийняли участь заступник директора департаменту-начальник управління міжнаціональних відносин Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Павел Мяло, голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, запорізький історик Віктор Філас.

Учасники затвердили резолюцію, в якій планується провести наукову конференцію з історії та культури поляків придніпровського та приазовського регіонів із залученням провідних наукових центрів України та Польщі, впорядкувати архів усної історії польських родин Запорізького краю та підготувати ці матеріали до публікації, зробити підсумкове дослідження, пов’язане з історією польського табору НКВС №100 у м. Запоріжжі.

Також зазначені питання розглядалися в ході чергового засідання мовного клубу для членів Спілки поляків Запоріжжя "Полонія" за участю вчительки ORPEG Еви Плоска, яка зупинилася на головних подіях в історії Польщі від давніх часів до проголошення незалежності Польщі і сьогодення, поділилась з учасниками заходу своїм ставленням до подій Катиньської та Волинської трагедій.

Тетяна СМОЛЬЯНІНОВА

Передплатити „Dziennik Kijowski” можна протягом року в усіх відділеннях зв’язку України