Dziś: wtorek,
18 grudnia 2018 roku.
Przegląd do nr 581 – grudzień 2018 r.
Polacy Ukrainy
Wieści z Zaporoża
20 тисяч учасників і два дні грандіозного дійства

ІХ Всеукраїнський фестиваль «Покрова на Хортиці» – захід, що тривав впродовж двох днів на території Історико-культурного комплексу «Запорозька Січ», об’єднав близько 20 тис. гостей та учасників з різних регіонів України.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко сказав, що цей фестиваль є справжнім втіленням ідеї розвитку національної культури і духовності.

У рамках заходу відбувся ще один фестиваль – «Єдина родина». В масштабному дійству прийняли участь більше 20-ти національних товариств та земляцтв Запорізької, Донецької і Київської областей, що представляють культуру та мистецтво своїх народів, традиційні ремесла та національні кухні. Активними учасниками стали й поляки Запоріжжя. Спілка Поляків Запоріжжя «Полонія» під керівництвом Лідії Єгорової підготували для гостей виступ власного хору. Ансамбль "Polonia" виконав кілька популярних та народних польських пісень. На думку організаторів та глядачів концерту, це були одні з кращих номерів святкової програми. На завершення фестивалю Лідія Йосипівна отримала диплом за активну участь в культурному заході.

Фестиваль «Єдина родина» став одним з центральних подій в культурному житті регіону, що має на меті збереження історичної пам’яті багатонаціонального українського народу, розвиток національних культур, надання допомоги національно-культурним товариствам у справі духовного відродження.

Тетяна СМОЛЬЯНІНОВА

Передплатити „Dziennik Kijowski” можна протягом року в усіх відділеннях зв’язку України