Dziś: czwartek,
20 stycznia 2022 roku.
Pismo społeczne, ekonomiczne i literackie
Archiwum 2015
Олімпіади з мов національних меншин набули статус Всеукраїнських


Команда на олімпіаду з польської мови:
Вероніка Каракой (ліворуч), Тетяна Ярошенко та Анастасія Ольховська

Революція гідності внесла позитивні зміни в наше життя. Однією із них є те, що працівники Міністерства освіти і науки почали приділяти більше уваги вивченню мов національних меншин. У цьому навчальному році уперше за часів Незалежності України відбулися Перші Всеукраїнські учнівські олімпіади з мов та літератур національних меншин.

Цей конкурс стосувався болгарської, молдовської, новогрецької, польської, російської, румунської, угорської мов та літератур, мови іврит. В олімпіадах брали участь учні 9, 10 і 11 класів. Проходили ці змагання аналогічно олімпіадам з інших предметів в 4 етапи: 1-й етап – це шкільний рівень, 2-й етап – міський та районний, 3-й – обласний і 4-й – республіканський.

У двох із цих олімпіад – з польської та болгарської мов і літератур, – взяли участь і команди з Київської області, які були представлені учнями нашої Білоцерківської спеціалізованої школи № 1 I-III ступенів з поглибленим вивченням слов’янських мов. Перша з них проводилася в Луцьку, а друга – в Одесі. Певну роль у виборі локалізації цих олімпіад зіграв той факт, що в цих містах знаходяться консулати відповідних країн.

Олімпіада з польської мови й літератури

Ця олімпіада проходила з 22 по 26 березня в стінах Волинського обласного ліцею-інтернату. Відкриття олімпіади відбулося 22 березня у Волинському національному східноєвропейському університеті. На урочистостях були присутні генеральний консул Речі Посполитої Польщі в м. Луцьк Беата Бживчи, голова спілки полоністів в Україні Адам Хлопек. Від консулату всі учасники отримали дипломи та подарунки.

В олімпіаді взяли участь 30 учнів з різних куточків України: з м. Києва та Київської обл., з м. Дніпропетровська, з Рівненської, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Волинської, Одеської областей. Столичну область представляли дві учениці з нашої БСШ № 1 – Анастасія Ольховська (9-В кл.) та Вероніка Каракой (10-А кл.), – а також 11-класниця Марина Новікова з м. Бровари. Готували наших олімпійок учителі польської мови Галина Порембська та Тетяна Ярошенко.

Усі учасники завдання олімпіади писали в два тури: 23 березня – літературу, а 24 березня – польську мову. Завдання були досить важкі як з мови, так і з літератури, але дівчата старалися показати максимальний результат, хоча шанси наших учасників у порівнянні з іншими були дуже нерівними.

Програма нашого перебування у Луцьку була досить насиченою. Доки учні виконували завдання олімпіади, їхні керівники мали змогу відвідати літературно-меморіальний музей-садибу Лесі Українки в с. Колодяжне, заснований у 1949 році в будинку, в якому велика письменниця провела свої дитячі та юнацькі роки. У травні 1882 року родина Косачів перебралася з Луцька в це село. Тут народилися молодші сестри та брати Лесі-Лариси – Оксана, Микола, Ізидора. Також керівники відвідали музей Волинської ікони, де побачили на власні очі Холмську чудотворну ікону Божої Матері (XI ст.).

Для всіх учасників та їхніх керівників була організована пішохідна екскурсія до Луцького замку (XIV ст.). Також відвідали Затурцівський меморіальний музей В’ячеслава Липинського, відомого історика, політолога і державного діяча початку ХХ століття, уродженця Волині.

26 березня відбулося урочисте закриття і нагородження переможців та учасників олімпіади. У всіх залишилася маса позитивних вражень від поїздки. Ми вдячні організаторам за гостинність.

Тетяна Ярошенко, вчитель польської мови БСШ № 1

Передплатити „Dziennik Kijowski” можна протягом року в усіх відділеннях зв’язку України