Dziś: poniedziałek,
17 stycznia 2022 roku.
Pismo społeczne, ekonomiczne i literackie
Archiwum 2012
Польська громада Закарпаття

Нещодавно в Ужгороді вийшов друком довідник «Єдина родина». Він містить стислі ілюстровані довідки про національно-культурні товариства Закарпаття. Є в Закарпатській області і Товариство польської культури (ТПКЗ) імені Гнєви Волосєвич. Його заснувала в 1995 році група ужгородських лікарів польського походження. Головою ТПКЗ обрана лікар обласної лікарні Галина Вакарова. ТПКЗ нараховує понад півтори сотні осіб.

 На Закарпатті поляки не мають місць компактного проживання. Більшість членів Товариства проживає в Ужгороді, Мукачеві, Перечині, Хусті. Це переважно представники інтелігенції – лікарі, педагоги, науковці і службовці. ТПКЗ стало для них своєрідним клубом, де можна спілкуватися польською мовою, брати участь у різноманітних культурно-просвітницьких заходах.

 З 1999 року на базі Ужгородської ЗОШ № 5 функціонує польська суботньо-недільна школа при Товаристві, яка носить ім’я відомого польського філософа-гуманіста Юзефа Тішнера (керівник школи – Тетяна Пулик). У школі, окрім дітей членів Товариства, навчаються також учні, які бажають знати польську мову та літературу, географію й історію Польщі. При школі функціонує навчальна група для дорослих, Нині школу відвідують 47 учнів. У школу запрошувались для викладання вчителі з міста Санок Підкарпатського воєводства Республіки Польща. Школа пишається своїми випускниками, які продовжують навчання у вищих навчальних закладах Польщі. Групи школярів безкоштовно оздоровлюються у літніх таборах Польщі. Відбувається обмін молодіжними делегаціями з Польщею в рамках реалізації цікавих культурно-освітницьких програм.

Товариство є членом Федерації польських організацій в Україні.

Анатолій Зборовський

Передплатити „Dziennik Kijowski” можна протягом року в усіх відділеннях зв’язку України